Informace a objednávky
partnerské weby
„
Stále více žen
trpících inkontinencí
nebo descenzem využívá
podpůrný pesar jako
diskrétního spojence.“
Od října 2021
HRADÍ AŽ 80 %
CENY PESARU
POJIŠŤOVNA!
Kroužkové pesary se používají zejména k léčbě lehčích forem stresové inkontinence (mimovolný únik moči) a u lehkých potíží, které vznikají poklesem pochvy, dělohy a měchýře. Kroužkový pesar je možné použít také při přípravě na operaci a při hojení jizev. Poklesy mohou být vyvolány např. vrozenou slabostí vazivové tkáně, nedostatkem hormonů po přechodu nebo těhotenstvím a porodem. Pomocí léčby pesarem – podporované cvičením pánevního dna a příp. krémy obsahujícími estrogen – se často podaří potíže trvale zlepšit.
Pesarem se vrátí pochva, děloha a měchýř do správné polohy. To působí proti potížím způsobených jejich poklesem. Podpůrný účinek na močovod zabraňuje stresové inkontinenci. Nositelka musí ale mít nosné pánevní dno.
Vedle normálních kroužkových pesarů existují také pesary v silném provedení. Silné kroužkové pesary se indikují především starším pacientkám. Silnější kroužek zvětšuje opěrnou plochu a snižuje nebezpečí poškození tkáně a tlakové potíže, a to i tehdy, není-li pesar měněn denně.
Výběr správné velikosti je předpokladem správné léčby a vymizení potíží. Kroužkové pesary nabízíme v různých velikostech (50 až 100 mm).
Váš lékař zjistí, jaká velikost je pro Vás vhodná. Zvolí pro Vás ten nejmenší pesar, který bude ještě bezpečně držet. Po zavedení byste měla pesar otestovat tím, že několikrát zakašlete, zatlačíte a budete se pohybovat. Po testu lékař zkontroluje, zda-li pesar zůstal na původním optimálním místě.
Kroužkové pesary jsou vyrobeny ze silikonu, který je vyvinutý speciálně k lékařským účelům, je flexibilní a neškodí tkáni. Normální kroužkové pesary obsahují pružinky, které zaručují stálost tvaru. Kroužkové pesary si můžete snadno zavést a vyjmout sama. Každá žena by měla používat vlastní pesar.
Pesar byste si měla zavést do pochvy vždy ráno a večer jej znovu vyjmout. Mnoho starších pacientek nechává výměnu kroužku na svém lékaři. Tato výměna je nutná každé čtyři až osm týdnů.
Předtím než začnete se zaváděním pesaru, měla byste si umýt ruce. Použijete-li k zavádění lubrikační gel, zavedete si pesar snadněji.
Jsou různé vhodné polohy ke snadnému zavedení pesaru. Pomoci Vám může, když si ve stoje opřete jednu nohu o hranu postele.
Mnohé ženy si pesar zavádějí snadněji v podřepu nebo vleže. Můžete se také s lehce pokrčenýma nohama opřít o zeď a pesar si zavést v této poloze. Je třeba vyzkoušet více možností, abyste našla polohu, která Vám bude nejvíce vyhovovat.
Pesar se zavádí složený, resp. stlačený do pochvy. Umístěte pesar do polohy, kterou Vám ukázal Váš lékař. Dbejte na to, abyste složený kroužek vložila do pochvy co nejdále. Následně ho posuňte jednoduše dopředu a nahoru. Pokud není kroužkový pesar správně umístěn, nemůže vykonávat svou podpůrnou funkci a při zátěži vyklouzne.
Také před vyjímáním pesaru byste si měla umýt ruce. Pochvu můžete navlhčit lubrikačním gelem. Kroužek uchopte ukazováčkem a pesar vyjměte.
Potom pesar omyjte teplou vodou s jemným intimním mýdlem. Následně pesar dobře opláchněte a nechte jej usušit. Dezinfekce a sterilizace není nutná. Pokud přesto chcete pesar sterilizovat, stačí krátce 1-2 min. povařit v dostatečném množství vody.
Ke správné hygieně a péči o intimní místa použijte např. dámské intimní mýdlo s nízkou hodnotou pH (3,8 až 4).
www.pesary.cz, pod záštitou www.medifrank.cz