www.pesary.czInformace a objednávky

symbol telefonu

partnerské weby

Stále více žen
trpících inkontinencí
nebo descenzem využívá
podpůrný pesar jako
diskrétního spojence.

Od října 2021
HRADÍ AŽ 80 %
CENY PESARU
POJIŠŤOVNA!

Indikace

Pesary jsou doporučovány při různých stupních poklesu až výhřezu dělohy a často s tím souvisejícím únikem moči.

Zavádí se, aby podepřel některý z pánevních orgánů, který to potřebuje: dělohu, pochvu, močový měchýř nebo konečník. Nejčastěji se používá při snížení dělohy, tedy tehdy, když děloha ztratí oporu ostatních svalů a má tendenci „vypadnout.“ K tomuto problému může dojít například po porodu nebo po operaci v pánevní oblasti. Pokles dělohy lze řešit operací poměrně účinně, ale může pomoci i pesar, který po zavedení udrží dělohu na místě.. Pesar rovněž může pomoci tehdy, pokud žena trpí cystokélou (močový měchýř klesá na pochvu) nebo rektokélou (konečník tlačí na spodní stranu pochvy).

Pesar bývá také velmi účinný při zmíněných problémech s udržením moči, jejichž příčinou bývají často oslabené svaly pánve. Orgány močových cest pak nejsou na svém místě, jsou vystaveny tlaku a podobně, což se projevuje tzv. stresovou inkontinencí, při níž moč uniká například při zvedání těžkých předmětů, ohýbání, ale také při kašli nebo smíchu. Pesar může pomoci i tehdy, pokud se problémy s úniky moči objeví v těhotenství.

Tzv. "Cerklážní pesar" má specifický účel. Je určen pro těhotné ženy, u kterých je potřeba odlehčit tlak na děložní hrdlo a tím možná bezchirurgicky zabránit předčasnému porodu. Nasazení cerklážního pesaru nezatěžuje matku ani plod.